Er was een tijd dat het aansluitmateriaal van audio en videoapparatuur geen punt van aandacht was. Je kocht bijvoorbeeld een cassetterecorder om je grammofoonplaten te kunnen opnemen en de kabels waren slechts bijzaak. De dunne kabels met vaak vijfpolige pluggen waren een pure nachtmerrie. Extra ruis, geknetter en wegvallende kanalen waren orde van de dag. Toen de aansluitingen overgingen naar RCA (Cinch/Tulp) werd het stukken beter. Hoewel de kanalen nagenoeg nooit wegvielen, was de ruis en geknetter (microfonie) nog niet helemaal verholpen. Ook luidsprekerkabels waren letterlijk touwtjes met slechte pluggen. Genoeg problemen om de koppen bij elkaar te steken en alle kabels te herzien.

Inakustik – de oprichting
Noodzaak is een goede motivatie voor vernieuwing. De oprichters van Inakustik hadden het goed ingeschat. Begonnen onder de naam “Monitor PC” is de productie gestart. Degelijke kabels met vooral zeer deugdelijke pluggen. Vanaf de begin jaren tachtig klom het bedrijf op naar de huidige status. Vanwege de uitbreiding van het pakket moest ook de naam passender. Inakustik is geboren.

Inakustik – meer dan kabels alleen
Het Inakustik pakket bevat meer dan kabels alleen. Kijk ook eens naar alle mooie oplossingen voor schakeling, conversie en splitsing van signalen. Denk hierbij aan een HDMI-switch en een DA omzetter.

Inakustik – welke kabel is goed?
Duitse degelijkheid, we kennen het allemaal. Maar er is zoveel te koop dat je moeilijk kan kiezen. De beste kabel kiezen is natuurlijk het makkelijkste, maar dat is vaak ook de kabel met de hoogste prijs. Kabels moeten passend zijn met de kwaliteit van de apparatuur. Hiervoor zijn vier overzichtelijke gradaties ontwikkeld.
Reference – Speciaal voor zeer hoogwaardige High End apparatuur.
Excellence – Voor bovengemiddelde goede apparatuur.
Premium – Voor de het bekende middensegment van de speciaalzaak.
Star – Voor alles onder het middensegment.

Inakustik – de noodzaak van goede datakabels
De laatste jaren is “streaming” belangrijk. Datakabels mogen geen steekje laten vallen. Voor de duidelijkheid, een audiokabel moet zeker 20.000 Hertz kunnen doorgeven. Een Cat6a datakabel komt al tot zo’n 500.000.000 Hertz. Dat is 25.000 keer zoveel! Hoe digitaal we ook denken te zijn, de stroom blijft analoog en daarin zit de digitale informatie. Komt de stroom niet goed aan, dan is de informatie er ook niet.

Inakustik dealers

Reference Dealers:
Almere • A Tube High Fidelity, Argonweg 23, www.atube-highfidelity.nl
Beek • Hifi Limburg, Markt 17, www.hifilimburg.nl
Enschede • W & W Audio‎ , De Reulver 97, www.wenwaudio.eu
Heemskerk • Van Ingen Electronics, Deutzstraat 2, www.vaningenhifi.nl
Leidschendam • Audio Forum, Kornoelje 3, www.nl.audioforum.eu
Maastricht • Audiofrenzy, Hoenderstraat 3, www.audiofrenzy.eu
Tilburg • iEar’ Ultimate Sound & Vision, St. Ceciliastraat 28, www.iear.nl

Basis Dealers:
Alkmaar • Tune Inn, Laat 29 a, www.tuneinn.nl
Amsterdam • Hifi Solutions, Muiderstraat 13-17, www.hifisolutions.nl
Amsterdam • Uniteve, Slijperweg 1, www.uniteve.nl
Amsterdam • iEar’ Ultimate Sound & Vision, Beethovenstraat 9-b, www.iear.nl
Arnhem • Bender Hifi, Steenstraat 54, www.benderhifi.nl
Bergen op Zoom • Sound Perfection, Laan van Everswaard 78, www.soundperfection.nl
Buitenpost • Alfred Visser, Kerkstraat 68, www.alfredvisser.nl
Delfzijl • Oje Electronics, Waterstraat 79, www.oje.nl
Den Bosch • Audio Expert, Hinthamerstraat 111-113, www.audioexpert.nl
Den Haag • Praalder AVC, Theresiastraat 155, www.praalder.nl
Den Haag • Remo, Tauber 35 (Forepark), www.remo.nl
Eindhoven • Audio TV Centrum, Gelderopseweg 75-77, www.audiotvcentrum.nl
Eindhoven • Intosurround, Flight Forum 3542, www.intosurround.nl
Gorinchem • Sowell Hifi Studio, Burgstraat 45, www.sowell.nl
Hapert • Hi-Stands, Venbroek 44, www.hi-stands.eu
Hoorn • Botman Sound and Vision, Gedempte Turfhaven 13, www.botman.com
Krommenie • Heijne Audio Video T.V., Noorderhoofdstraat 161, www.heijne-audio.nl
Leiden • Design Speakers, Rooseveltstraat 2e, www.designspeakers.nl
Leiden • Overgaauw, Breestraat 146-148, www.overgaauw.com
Leiden • Van Berge Henegouwen, Lange Mare 106, www.bergehenegouwen.nl
Leidschendam • Lexicom Multimedia, Leidsekade 1, www.lexicommultimedia.nl
Nijmegen • Orchestral Audio, Roggeweg 30 e, www.facebook.com/Orchestralaudio
Nuenen • Hifisupply, Weverstraat 41 bgg 35, www.hifisupply.nl
Roodeschool • AV Connection, Hooilandseweg 20, www.avconnection.nl
Rotterdam • Correct, Bergweg 110, www.correct.nl
Tegelen • Stassen Hifi, Grotestraat 23, www.stassen.nl
Utrecht • Audio Zaal, Nachtegaalstraat 72, www.audiozaal.com
Utrecht • Hifi Studio Wilbert, Korte Jansstraat 11, www.wilbert.nl
Vlaardingen • Omera, Markt 3, www.omera.nl
Woerden • AllVision Digital Home Center, Havenstraat 26, www.allvision.nl
Zundert • Marlo Audio Video, Molenstraat 124-126, www.marlo.nu