Focal is opgericht in 1979 te Saint Etienne en is tot op heden de belangrijkste en meest innovatieve luidspreker fabrikant van Frankrijk. Het oorspronkelijke JMLab was opgericht door Jacques Mahul. Dit met als doel luidsprekerunits te vervaardigen onder de naam Focal. Deze units werden toen gebruikt door luidsprekerbouwers van over de hele wereld.

Na 1983 is JMLab ook voor zichzelf luidsprekers gaan vervaardigen voor de consument. Hierbij is de inmiddels legendarische JMLab DB serie geboren. Voor het eerst kan men kennis maken met de geïnverteerde dome tweeter, die tot aan de dag van vandaag kenmerkend is voor Focal.

Vanaf 1986 komt de export van de eigen luidsprekers, toen nog onder de naam Focal JMLab, goed op gang. Het groeiende succes heeft in 2005 ervoor gezorgd dat de merknaam verkort is naar het krachtige “Focal”.

Luidsprekerfabrikant ben je als je alles zelf ontwerpt en fabriceert. Dat in tegenstelling tot zogenaamde fabrikanten die slechts een product samenstellen met ingekochte materialen. Het resultaat van “echt” fabrikant zijn is dat alles perfect op elkaar aansluit. Het is niet voor niets dat het geluid van Focal bekend staat om de laagste vervorming en de hoogste “verstaanbaarheid”. Iets wat enkel haalbaar is met volledig controle over elk onderdeel.

De ontwikkelingen staan nooit stil. In 2013 deed Focal een zeer verantwoorde uitvinding. De vlas conus! Deze nieuwe “Flax” is gemaakt van echt vlas en heeft uitmuntende eigenschappen. Licht van gewicht en geen “eigen” geluid. Zeer fraai is het organische uiterlijk van het materiaal.

Na een succesvolle introductie van aramide vezels voor autoluidsprekers is in 2019 besloten om deze zogenaamde K2 units ook in een speciaal “huiskamermodel” te zetten. Deze Focal Spectral 40th luidsprekers vieren het veertigjarig bestaan van Focal. Het succes is doorgezet naar de Aria 936 K2. Beiden zijn enkel in gelimiteerde edities uitgebracht.

Focal Dealers

Reference Dealers:
Alkmaar • Tune Inn, Laat 29 a, www.tuneinn.nl
Amsterdam • Hifi Solutions, Muiderstraat 13-17, www.hifisolutions.nl
Amsterdam • iEar’ Ultimate Sound & Vision, Beethovenstraat 9-b, www.iear.nl
Arnhem • Wifimedia, Mercatorweg 28, www.wifimedia.nl
Bergen op Zoom • Sound Perfection, Laan van Everswaard 78, www.soundperfection.nl
Buitenpost • Alfred Visser, Kerkstraat 68, www.alfredvisser.nl
Delft • Ears Unlimited, Hooikade 13, www.earsunlimited.com
Den Bosch • Audio Expert, Hinthamerstraat 111-113, www.audioexpert.nl
Enschede • W & W Audio‎ , De Reulver 97, www.wenwaudio.eu
Gorinchem • Sowell Hifi Studio, Burgstraat 45, www.sowell.nl
Leiden • Overgaauw, Breestraat 146-148, www.overgaauw.com
Leidschendam • Lexicom Multimedia, Leidsekade 1, www.lexicommultimedia.nl
Roermond • Poulissen Audio Video Center, Schoenmakersstraat 19, www.poulissen.nl
Tegelen • Stassen Hifi, Grotestraat 23, www.stassen.nl
Tilburg • iEar’ Ultimate Sound & Vision, St. Ceciliastraat 28, www.iear.nl

Premium Dealers:
Almere • A Tube High Fidelity, Argonweg 23, www.atube-highfidelity.nl
Amsterdam • Headphone Auditions Amsterdam, Utrechtsestraat 40, www.headphoneauditions.nl
Arnhem • Bender Hifi, Steenstraat 54, www.benderhifi.nl
Arnhem • Smits – Audio Video, Steenstraat 46 A, www.smitsarnhem.nl
Beek • Hifi Limburg, Markt 17, www.hifilimburg.nl
Eindhoven • Audio TV Centrum, Gelderopseweg 75-77, www.audiotvcentrum.nl
Groningen • De Groef Audio, Steentilstraat 26, www.degroefaudio.nl
Heemskerk • Van Ingen Electronics, Deutzstraat 2, www.vaningenhifi.nl
Hoorn • Botman Sound and Vision, Gedempte Turfhaven 13, www.botman.com

Standaard Dealers:
Amsterdam • Coolblue – Amsterdam (XXL), Gustav Mahlerlaan 320, www.coolblue.nl
Arnhem • Coolblue – Arnhem (XXL), Roggestraat 18, www.coolblue.nl
Breda • Camiel Dellaert, Teteringsedijk 183, www.camieldellaert.nl
Breda • Technica Nova, Wilhelminastraat 32-34-36, www.technica-nova.nl
Delfzijl • Oje Electronics, Waterstraat 79, www.oje.nl
Den Haag • Coolblue – Den Haag (XXL), Anna van Buerenplein 7, www.coolblue.nl
Den Haag • Praalder AVC, Theresiastraat 155, www.praalder.nl
Den Haag • Radiowinkel, Luloftstraat 55, www.radiowinkel.nl
Den Haag • Remo, Tauber 35 (Forepark), www.remo.nl
Den Helder • Allec Home Cinema, Vrede en Vrijheid 22, www.allec.nl
Dordrecht • De Radiobeurs Louter Hifi, Voorstraat 366-370, www.deradiobeurs.nl
Eindhoven • Coolblue – Eindhoven, Aalsterweg 91, www.coolblue.nl
Eindhoven • Intosurround, Flight Forum 3542, www.intosurround.nl
Groningen • Coolblue – Groningen, Het Hout 145, www.coolblue.nl
Haarlem • Coolblue – Haarlem, Grote Houtstraat 159, www.coolblue.nl
Hapert • Hi-Stands, Venbroek 44, www.hi-stands.eu
Hoogvliet • Hifi-Video Wim Middendorp, Texasweg 58, www.middendorp-av.nl
Hoorn • Lieshout, Joh. Poststraat 46, www.lieshouthoorn.nl
Krommenie • Heijne Audio Video T.V., Noorderhoofdstraat 161, www.heijne-audio.nl
Leiden • Design Speakers, Rooseveltstraat 2e, www.designspeakers.nl
Leiden • Van Berge Henegouwen, Lange Mare 106, www.bergehenegouwen.nl
Meerssen • Offermans Beeld & Geluid, Beekstraat 69, www.offermansmeerssen.nl
Middelburg • Echo Audio Middelburg, Langeviele 15, www.echoaudio.nl
Nijmegen • EIG Muziek, Wolfskuilseweg 29, www.eig.nl
Roodeschool • AV Connection, Hooilandseweg 20, www.avconnection.nl
Rotterdam • Coolblue – Rotterdam, Oostplein 97, www.coolblue.nl
Rotterdam • Hifi Studio Zwaard, Ambachtsplein 89, www.zwaard-hifi.nl
Rotterdam • Kamera Express Rotterdam, Admiraliteitsstraat 8, www.kamera-express.nl/winkels
Tilburg • Coolblue – Tilburg (XXL), Piusplein 26, www.coolblue.nl
Utrecht • Audio Zaal, Nachtegaalstraat 72, www.audiozaal.com
Utrecht • Coolblue – Utrecht, Europaplein 351, www.coolblue.nl
Utrecht • Hifi Studio Wilbert, Korte Jansstraat 11, www.wilbert.nl
Vlaardingen • Omera, Markt 3, www.omera.nl
Voorhout • Doublepoint, Loosterweg 51F, www.doublepoint.nl
Woerden • AllVision Digital Home Center, Havenstraat 26, www.allvision.nl
Zundert • Marlo Audio Video, Molenstraat 124-126, www.marlo.nu